fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ: „Одбележете го Меѓународниот ден на кафето со шоља вкусно кафе!“

Ви препорачуваме

ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ: „Одбележете го Меѓународниот ден на кафето со шоља вкусно кафе!“

Еден од најпознатите брендови Bravo Classic на компанијата Рио Кафе и воопшто една од препознатливите трговски марки во Македонија, со новата видео реклама продолжува да ја раскажува успешната приказна за кафето и музиката како еден совршен спој.

Кафето Bravo Classic е Вашиот ритуал, класичен момент за почеток на денот, будење, мирис, вкус, пауза-одмор, единствено, лично, интимно секојдневие, класика. Тоа е исто како односот на музичарот кон својот инструмент, личен момент. Како Влатко со својата гитара.

– „Независно дали сте вљубеници во специфичниот вкус, приврзаник, или пак, сте обожаватели на силното турско кафе, денес одбележете го Меѓународниот ден на кафето со шоља кафе Bravo Classic и уживајте во новиот видео запис“ ,изјави Влатко Стефановски.

Видео рекламата е снимена во импозантниот простор на Националната Галерија Даут Пашин Амам, а заедно со Влатко свири мандолинскиот оркестар „Скопје“ под раководство на маестро Рамадан Шукри.

Денес во никој случај не го прескокнувајте ритуалот на релаксирано пиење кафе.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.