fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Лондон се продава паркинг-место за половина милион долари

Занимливости

Во Лондон се продава паркинг-место за половина милион долари

Паркинг-место во централниот дел на Лондон е огласено за продажба за цена од 350.000 фунти (506.000 долари). Цената на парцелата долга околу шест метри и широка 2,4 метри е апсолутен рекор во Обединетото кралство, пишува весникот „Дејли меил“.

Цената е за два пати повисока од просечната вредност на куќа во Англија и Велс. Секако, недвижностите во Лондон се многу поскапи, каде становите доаѓаат до цена од 514.000 фунти (743.000 долари).

Паркинг-местото се наоѓа во непосредна близина до Хајд парк, на тивката улица Хајд парк гардес, каде цената на становите надминува и 14 милиони долари.

Фирмата, која го огласила паркинг-местото на продажба, вели дека местоположбата му е идеална, има добра транспортна врска, и е близу до железничката станица Кросреил. Местото се продава со времено ограничување – со рок за 88 години.

Во 2014 година, место во подземен паркинг во лондонскиот регион Кенсингтон, доволно за две возила, беше продадено за 578.000 долари, што претставуваше рекорд дотогаш.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.