fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Астронаут објави видео од невреме со грмотевици насекаде низ светот (ВИДЕО)

Видео

Астронаут објави видео од невреме со грмотевици насекаде низ светот (ВИДЕО)

Британскиот астронаут и тест пилот Тимоти Пик, кој се наоѓа во Меѓународната вселенска станица, на Твитер објави видео на кое е прикано како од Вселената изгледа невреме со грмотевици на Земјата.

– Неверојатно е колку многу грмотевици може да ја погодат нашата планета за толку кусо време, напиша Тимоти под снимката.

На видеото се прикажани невремиња снимени од МВС на потегот од Северна Америка преку Турција до Русија.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.