Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Замрзнете ги лимоните и откријте го новиот вкус!

Занимливости

Замрзнете ги лимоните и откријте го новиот вкус!

Новите истражувања покажаа дека лимоноидите, природните споеви присутни во лимонот, го спречуваат развојот на ракот на градите. 

Дали сте знаеле дека лимонот треба да се искористи цел? Ништо од него не смее да се фрли. И тоа не само поради здравствени причини, туку и поради неверојатниот вкус.

Едноставно е, земете органски лимон, измијте го и ставете го во замрзнувач.

Откако лимонот добро ќе се замрзне потребно е да го изрендате.

Потоа ставете го во сладолед, салата, супа или јадење по ваш избор.

Лимоновата кора содржи пет до 10 пати повеќе витамини отколку самиот сок од лимон.

Воедно помага и при ослободување на токсините од телото.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.