Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ХИТ НА ТВИТЕР: Медицинска сестра тврди дека по вакцинацијата станала магнет (ВИДЕО)

Занимливости

ХИТ НА ТВИТЕР: Медицинска сестра тврди дека по вакцинацијата станала магнет (ВИДЕО)

Деновиве актуелно на социјалните мрежи, а особено на виралната мрежа Тик Ток, се видеа во кои луѓето тврдат дека вакцината против Ковид-19 ги „магнетизирала“.

Една од нив е и медицинска сестра од Охаја, која своето тврдење го изнела дури и пред министерството за здравство, а се обидела да го докаже истото прилепувајќи клуч и шнола на вратот.

– „Можете ли да го објасните ова?“, прашала Џоана пред да ѝ пропадне демонстрацијата.

Откако таа прилепила клуч на градите, тој за брзо време паднал, но не успеала во намерата да прилепи ниту еден од предметите за вратот. Тоа се случило бидејќи човечкото тело лачи себум и пот, па затоа кожата е леплива и предметите можат накратко да се прилепат за неа.

Притоа е важно да се нагласи дека повеќето клучеви денес не е можно да се привлечат со магнет бидејќи воглавно се изработени од алуминиум.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.