Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Исечете лимон и оставете го покрај вас во текот на ноќта

Занимливости

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Исечете лимон и оставете го покрај вас во текот на ноќта

ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ: Исечете лимон и оставете го покрај вас во текот на ноќта

Аромата на лимонот има поголем број на позитивни ефекти отколку што можете да замислите.

Дали знаете дека тоа е навистина моќно овошје и има голем број придобивки ако го оставите поред креветот во текот на ноќта?

Опуштање

Аромата на цитрусот го смирува нервниот систем, ги намалува тегобите и го опушта организмот по напорен ден. Ако немате етерично масло од лимон, тогаш користете само пресечен лимон.

Концентрација

Со вдишување на аромата од лимонот секој ден ви се зголемува концентрацијата, односно се зголемува менталната активност и способноста за помнење.

Расположение

Етеричното масло на лимонот е докажано против депресијата. Ако се имате обидено со лекови и не ви помогнало, обидете се со овој природен лек.

Почист воздух

Аромата на лимонот делува добро против бактериите, односно го чисти воздухот.

Стабилизирање на крвниот притисок

Мирисот на лимонот го намалува крвниот притисок.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.