Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИСПИЕНИ ТРИ ЦИСТЕРНИ: Македонските навивачи во Букурешт за 96 часа испиле 75.000 литри пиво!

Занимливости

ИСПИЕНИ ТРИ ЦИСТЕРНИ: Македонските навивачи во Букурешт за 96 часа испиле 75.000 литри пиво!

Атмосферата во Букурешт полека, но сигурно, стивнува, а Романците се повеќе од задоволни за прометот кој го направиле македонските навивачи во романската престолнина.

Како што известуваат тамошните медиуми, македонските навивачи за само 96 часа испиле три цистерни пиво или околу 75.000 литри, што во „наши пари“ ги чинело 450.000 евра!

Романските медиуми известуваат со воодушевување за македонските навивачи, кои во Букурешт направија фантастична атмосфера.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.