Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Меган Маркл открива шокантни детали за инцидентот со бојата на кожата на синот во писмо до кралот Чарлс

Занимливости

Меган Маркл открива шокантни детали за инцидентот со бојата на кожата на синот во писмо до кралот Чарлс

Во светските медиуми во петокот се објави дека Меган Маркл, војвотката од Сасекс, има откриено шокантни детали од инцидентот за бојата на кожата на нејзиниот син, во писмо до кралот Чарлс.

Оваа тема беше во фокусот на јавноста откако Меган и принцот Хари го спомнаа тоа во интервјуто со Опра Винфри во 2021 година. Во писмото, Меган наводно го спомнала и името на лицето кое ја коментирало кожата на нејзиниот син, а писмото наводно било испратено по интервјуто со Опра.

Сепак, кралското семејство не е задоволно со разоткривања на Меган во јавноста. Кралот Чарлс изјавил дека е разочаран и дека единствениот постар член од семејството кој стапил во контакт со Меган по тоа интервју е токму тој. Војвотката од Сасекс не планира да присуствува на крунисувањето на Чарлс на 6 мај.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.