Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов скандал во британското кралско семејство: Принцот Вилијам изгубил доверба во принцот Хари?

Занимливости

Нов скандал во британското кралско семејство: Принцот Вилијам изгубил доверба во принцот Хари?

Иако порано биле многу блиски, сега принцот Вилијам го мрази Хари и никогаш нема да му прости за штетата што ја направил на семејството, вели извор за британските медиуми.

Имено, медиумите објавија дека Вилијам наводно примил огромна сума пари за хакирање телефони за собирање информации за таблоидите.

Наведениот скандал е поврзан со компанијата News Group Newspapers (NGN) на чело со Руберт Мардок, која е обвинета дека хакирала телефони на познати личности и членови на британското кралско семејство.

Принцот Хари тврди дека Вилијам знаел повеќе за хакирањето на телефонот, иако не му кажал.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.