Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новогодишна магија со култните автомобили „Буба“ (ГАЛЕРИЈА)

Занимливости

Новогодишна магија со култните автомобили „Буба“ (ГАЛЕРИЈА)

Членовите на Буба Клуб Македонија и нивните пријатели-љубители на „Мини Морис“ со помош на Град Скопје викендов дефилираа низ Скопје накитени со новогодишни сијалички и огромен гумен Дедо Мраз. Колоната од „Буби“ наиде на радост, насмевки и поздрави од минувачите, а возачите низ градските улици ги поздравуваа весело свирејќи со свирките од автомобилите.

Најмногу им се израдуваа најмладите, кои застануваа на улица и весело скокаа и ги поздравуваа.

Дефилето заврши на градскиот плоштад, каде нашите сограѓани им се израдуваа на накитените автомобили. Тие беа вистински хит – скопјани кои се затекнаа на градскиот плоштад вистински се израдуваа – и веднаш почнаа да се фотографираат со нив. Колоната од накитени „Буби“ одлично се вклопи во предновогодишната атмосфера на градскиот плоштад.

Членовите на клубот следната година ќе прослават 10 години постоење и најавуваат бројни активности. Тие и до сега беа мошне активни со низа акции, дефилеа, учество на меѓународни возења, а ова новогодишно дефиле е прво од ваков вид во градот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.