Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Орландо Блум сурфа во друштво на бела ајкула (ВИДЕО)

Занимливости

Орландо Блум сурфа во друштво на бела ајкула (ВИДЕО)

Орландо Блум сурфа во друштво на бела ајкула (ВИДЕО)

Актерот Орландо Блум (44) на својот Инстаграм објави видео како додека се наоѓа на даска за сурфање околу него кружи бела ајкула.

Орландо со својот пријател се движел низ водите на Пацификот крај брегот на Малибу, кога локален фотограф го снимил застрашувачкиот  момент.

-Кога стравот ќе стане твој пријател – напиша тој на својот Инстаграм профил.

Видео сподели и фотографот Карлос Гауна, кој напиша :

-Во ова видео гo снимив Орландо Блум веднаш до голема млада бела ајкула. Можноста да споделам дел од моето знаење со Орландо, знаење кое го стекнав имајќи прилика да разговарам и работам со многу научници, беше најдобриот момент од денот. Сепак вистинските ѕвезди во морето се ајкулите, но да бидеш во близина на Леголас (карактерот кој Орландо го толку во „Господар на прстените“) е навистина „кул“!

 

 

 

 

 

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.