Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Peugeot 308 е автомобил на годината во Македонија за 2023 годин

Занимливости

Peugeot 308 е автомобил на годината во Македонија за 2023 годин

Пежо 308 е прогласен за автомобил на годината во Македонија за 2023 година, од страна на Националното стручно жири.

Жирито исто така додели признанија за СУВ на годината и ЕВ на годината. Од седумте финалисти, Peugeot 308 го заслужи признанието според критериумите за адекватност и понуда на домашниот пазар, економичност и еколошка прифатливост, безбедност и примена на технолошки достигнувања, возни својства, дизајн и комфор и опременост.

Ова е првата награда на Peugeot 308 во Македонија и прва награда за француски автомобил во оваа категорија. Kia Sportage го доби признанието за СУВ на годината, додека EV на годината е Toyota bZ4X.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.