Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сенидах од кафето сака само една работа – а тоа е уживање

Занимливости

Сенидах од кафето сака само една работа – а тоа е уживање

Кафето е еден од најпопуларните пијалаци на светот. Него го пиеме во различни пригоди и на различни начини.

За некои силното црно кафе е првата работа на која размислуваат наутро, пред воопшто и да го погледнат низ прозорецот и да го видат новиот ден. Други пак повеќе сакаат да пробаат различни вкусови и додатоци и да уживаат во кремасто млечните вкусови на кафе.

Една од најпознатите пејачки во регионот, Сенидах, освен тоа што ужива во добрите работи секогаш кога има можност за тоа, обожува и да пробува нови вкусови кога се работи за кафе.

Затоа нејзиниот избор, без разлика на тоа дали таа е на одмор или вредно работи на нови хитови, секогаш е Insta Grand 3in1 кафе, кое се одликува со нова рецептура, модерен дизајн и големо пакување. Оваа неодолива комбинација на кафе и млеко носи урамнотежен полн вкус на кафе и совршена кремаста текстура на која не може да ѝ одолее ниту една од најголемите ѕвезди во регионот.

Сенидах од кафето сака само една работа – а тоа е уживање, па затоа скоро секогаш се одлучува за Insta Grand 3in1 Classic! Но, понекогаш таа сака и да експериментира со вкусовите, па во такви случаи го бира Insta Grand Cappuccino со вкус на слатка ванила која ја смирува и опушта, а често сака и да се заслади со вкусот на чоколада или ирски крем.

Секоја голтка Grand кафе претставува потполно ново искуство за неа, со богатата пена на која не може да ѝ одолее!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.