Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лина Пејовска смени професија – музиката ја замени со новинарство

Занимливости

Лина Пејовска смени професија – музиката ја замени со новинарство

Музичката индустрија изгледа сврте нов лист во својот живот. Некои од пејачите си најдоа нова работа, додека останатите се уште мака мачат.

Пејачката Лина Пејовска одлучи на момент да ја паузира музичката кариера и да се фати за еден поинаков микрофон, односно да се проба во улогата на новинар.

Нејзин соговорник беше јутуберот Стефан Лазаров, па погледнете како се снајде и дали воопшто постои потенцијал да биде нова колешка во Бекстејџ.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.