Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Змија со три очи фатена во Австралија (ФОТО)

Занимливости

Змија со три очи фатена во Австралија (ФОТО)

Змија со три очи фатена во Австралија (ФОТО)

Австралиските власти објавија фотографија од змија со три очи пронајдена на автопат во северна Австралија, која угинала неколку недели по фаќањето.

Локалните ренџери ја пронашле змијата во гратчето Хампти Ду, 40 километри југоисточно од Дарвин. Кога угинала, била долга 40 сантиметри и два месеца стара.

Стручните лица истакнуваат дека третото око е последица на природна мутација. Поради тоа, таа имала проблеми со исхраната, соопштија надлежните служби.

Рендгенските снимки покажале дека сите три очи на змијата биле функционални.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.