Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Bike Computer“ прва македонска GPS апликација за велосипедисти

Мобилни

„Bike Computer“ прва македонска GPS апликација за велосипедисти

Македонската софтверска компанија „Веником“ разви прва прва македонска мобилна GPS bike апликација „Bike Computer“, наменета за сите професионални и рекреативни велосипедисти.

„Bike Computer“ е достапна за „Android“ и „iPhone“ и нуди зголемена сигурност и низа бесплатни функционалности кои се сметаат како премиум во останатите мобилни апликации, меѓу кои поврзувања со heart-rate монитор, сензори за брзина и ритам, како и сензор за моќност.

Опцијата „Keep me safe“ е дизајнирана да им понуди поголема сигурност на велосипедистите на долги рути и може да детектира пад на велосипедист и да ги информира неговите избрани контакти, испраќајки им ја моменталната локација на корисникот и SMS порака за инцидентот.

Во тестирањето и креирањето на самата апликација тимот на „Веником“ соработува и со десеткратниот шампион на Македонија во велосипедизам и вицешампион на Балканот Јоже Јованов.

– Со екипата од „Веником“ имаме чести средби и разговори како моето лично 10 годишно велосипедско искуство да го споделам и да помогнам да се направи најдобриот „Bike Computer“, вели Јованов.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.