Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Hyundai и Kia победници во наградите за Светски автомобил на годината

Creative

Hyundai и Kia победници во наградите за Светски автомобил на годината

Hyundai Ioniq 6 ја освои светската награда за автомобил на годината за својот иновативен дизајн.

Компанијата го овој успех го доби како препознавање на натпреварувачките таленти и напорите на компанијата за промовирањето на електричните возила на пазарот.

Корејскиот производител на автомобили победи и во други категории, со Kia која освои награда за светски спортски автомобил на годината со својот EV6 GT, Lucid Air за најдобар луксузен автомобил во светот и Citroen C3 за World City Car.

Hyundai ја освои тројната круна минатата година со моделот Ioniq 5 и сè уште продолжува со успешната кампања на електрични возила.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.