Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФЕИТ организира отворен ден за средношколците

Наука

ФЕИТ организира отворен ден за средношколците

Отворен ден за сите средношколци од Македонија организира денеска од 10 до 15 часот Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).

Најавено е обраќање на деканот на ФЕИТ, Миле Станковски и на претседателот на Центарот за нови студенти при Факултетот, Славче Пејоски.

Средношколците ќе се запознаат со можностите и со условите за студирање и лабораториите на факултетот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.