Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Промоција на талентите на средношколците во Скопје на настанот „Средноленд”

Настани

Промоција на талентите на средношколците во Скопје на настанот „Средноленд”

Во Скопје се организира настанот “Средноленд”, кој е иницијатива на професори и ученици од средните училишта.

Овој повеќедневен настан ќе се одржи на неколку локации од 2 до 6 мај, вклучувајќи ги Плоштад Македонија, КИЦ, МКЦ и Градски парк – Школка.

Целта на настанот е да се промовираат талентираните средношколци кои ќе имаат можност да се претстават преку музика, танц, ликовна уметност, драмска уметност, фотографија и филм.

Организаторите велат дека целта е да се насочат учениците кон вистинските вредности, да го приближат светот на средношколците до јавноста и да се постави темел за соработка меѓу училиштата и меѓуинституционална поддршка.

На настанот ќе учествуваат скопските гимназии “Никола Карев”, “Ѓорѓи Димитров”, “Орце Николов”, “Јосип Броз Тито” и “Раде Јовчевски-Корчагин”.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.