fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Ќе му помогнете на малиот Лео да ја однесе симпатијата на Месечината?

Creative

ВИДЕО: Ќе му помогнете на малиот Лео да ја однесе симпатијата на Месечината?

Големиот сон на Лео е да стане вистински астронаут и еден ден да ја однесе својата симпатија до Месечината…  Ако децата се доволно упорни во исполнувањето на нивните желби, зошто и ти да не  пробаш да ги оствариш твоите идеи?

Одлична можност за тоа е „Спејс апс челинџ“ натпреварот на НАСА, интернационален настан на кој секоја година илјадници мастери на технологии, експерти, и креaтивни умови заедно работат кон решавање на предизвици поставени од НАСА.

Искористи ја и ти можноста да работиш на реални проекти, да придонесеш кон подобрување на животот на земјата и ангажманот на човекот во всeлената, а притоа постигни нешто по кое ќе бидеш запаметен.

IMG_8385 IMG_8378 12924519_1775645569335216_9203163662303387124_n
<
>

Пријави се со тим или како поединец најдоцна до 17-ти април и помогни му на нашиот мал астронаут да си го оствари сонот.

Видеото е изработено од Clean Cut Production.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.