fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хардверски дефект ги оневозможи „Виза картичките“ ширум Европа

Интернет

Хардверски дефект ги оневозможи „Виза картичките“ ширум Европа

Функционирањето на платежниот систем Виза речиси се нормализира, се наведува во соопштението од компанијата.

Вчера, Виза соопшти за проблеми при услугите, поради што беа оневозможени некои трансакции во Европа да бидат обработени.

Подоцна, фирмата информираше дека нивните системи функционираат „блиску до нормалното ниво”.

Компанијата информира дека проблемот бил „резултат на хардверски дефект”.

„Немаме причина да веруваме дека тоа било поврзано со некој неовластен пристап или злонамерен настан”, соопшти Виза.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.