fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонска компанија на старт-ап натпревар во Сингапур

Наука

Македонска компанија на старт-ап натпревар во Сингапур

Во рамки на Техноинвент саемот во Скопје се одржа натпревар за презентација на бизнис идеи „Get in The Ring Macedonia 2016“  на кој победи македонската компанија  „Systems for Enterprise“ која се спезијализира во иновативни софтверски решенија за осигурителната индустрија.

8 тимови од Македонија се бореа за наградата која што значи учество на натпреварот „Get in The Ring Singapore“ и „Startup Europe Awards“.

Во рамките на манифестацијата се одржа и натпревар за средните училишта од Македонија. Тоа претставуваше извонредна можност идните претприемачи да се натпреваруваат и учат од старт-ап заедницата во Македонија. 

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.