Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најпопуларната лозинка во 2017 година

Интернет

Најпопуларната лозинка во 2017 година

Корисник на интернет, како поединец, никогаш не е доволно сигурен на интернет, па затоа, од клучно значење е неговите лозинки, да бидат сигурни. Голем удел во тоа има факторот двојна заштита.

Но, и покрај предупредувањата на кибер-експертите, и се почестите кражби на податоци, многумина и натаму користат лозинки кои први им паѓат напамет, и кои се лесни за памтење.

Тоа значи дека корисниците на интернет сите размислуваат слично, па така, најчесто користена лозинка во 2017 година е – „123456”.

Ова е омилената сигурносна комбинација втора година по ред.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.