Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новиот оперативен систем iOS 9 на Apple од денеска слободен за бесплатно преземање

Мобилни

Новиот оперативен систем iOS 9 на Apple од денеска слободен за бесплатно преземање

Американската компанија „Епл“ соопшти дека новата верзија на оперативниот систем иОС 9 од денеска е достапна за бесплатно преземање преку вообичаените канали.

Сепак, Епл ги советува своите корисници да почекаат некој ден со преземање, со цел да избегнат гужва на серверите.

Епл има за цел зголемување на интелигенцијата на својот мобилен оперативен систем, што првенствено е насочено кон унапредување на функцијата „Сири“, интелигентниот личен асистент на компанијата што ќе може да учи од навиките на корисникот со цел автоматизирање на некои рутински работи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.