Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина последниот човек кој чекореше по Месечината

Sci-fi

Почина последниот човек кој чекореше по Месечината

Астронаутот Јуџин Сернан, последниот човек кој одеше по Месечината, почина во 83-та година од животот, соопшти НАСА.

Тој со мисијата Аполо 17 слета на Месечината во декември 1972 година.

Сернан беше 12-от астронаут кој одел по Месечината и единствена кој двапати бил на Месечината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.