fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Првата паметна даска за сурфање за совршено летно уживање (ВИДЕО)

Маркетинг

Creative

Првата паметна даска за сурфање за совршено летно уживање (ВИДЕО)

„Sipa Boards Drive“ е првата паметна воздушна даска во светот која поседува електричен мотор кој воедно служи и како пумпа за воздух. 

Овој компресор ја трансформира воздушната даска во цврст објект за само пет минути.

133188807

Моторот ја движи даската со брзина од 3,5 јазли на час, целосно еколошки, без штетни емисии и многу тивок.

Даската за сурфање се управува преку управувачот кој е сместен на паметната весла „SipaPaddle“.

Изработена е од екстремно издржлив ПВЦ материјал.

Со помош на апликација можете да го следите движењето на даската, а исто така и да бидете известени кога батеријата ќе падне под 50 проценти.

Се очекува „Sipa Boards Drive“ даската за сурфање да биде пуштена во продажба во август.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.