fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рама меѓу десетте лидери кои најмногу користат Фејсбук

Интернет

Рама меѓу десетте лидери кои најмногу користат Фејсбук

Албанскиот премиер Еди Рама е меѓу десетте лидери во светот кои најмногу користат Фејсбук.

– „Twiplomacy.com“ е адресата која се занимава со рангирање на социјалните мрежи и прави список на светските лидери кои го „минуваат“ времето на интернет. Меѓу првите десет, поточно на десеттото место, е албанскиот премиер Еди Рама, објави порталот „Албеу“.

Прв на ранг листата е американскиот претседател Доналд Трамп.

Фејсбук е најголемото „место“ во светот со 2,2 милијарди активни корисници месечно.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.