Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

450.000 долари од седиште за лет во вселената!

Sci-fi

450.000 долари од седиште за лет во вселената!

450.000 долари од седиште за лет во вселената!

Компанијата која започна да нуди вселенски туристички летови – „Вирџин галактик“ започна со продажба на вселенските летови, верувале или не, по цена од 450.000 долари од седиште.

Постојат три опции за заинтересираните потрошувачи, односно единечно патување, семеен пакет и опција за закуп на целиот лет.

Следниот вселенски лет е закажан за крајот на септември. Се работи за истражувачки лет, спроведен заедно со италјанското воено воздухопловство, а леталото ќе полета од Ново Мексико.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.