Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Воли Фанк на 82 години ќе лета во вселената!

Sci-fi

Воли Фанк на 82 години ќе лета во вселената!

Воли Фанк на свои 82 години ќе лета, верувале или не, овој 20 јули во вселената, со што ќе стане најстарата личност која патувала во вселената.

Таа ќе биде четвртиот патник на првиот лет со екипаж организиран од компанијата за вселенски туризам, заедно со милијардерот Џеф Безос, неговиот брат Марко Безос и победникот на аукцијата чие име сè уште не е објавено.

„Ми рекоа дека ја завршив работата подобро и побрзо од кој било“, вели Фанк во видеото објавено на Инстаграм профилот на Безос.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.