Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВИ ФОТОГРАФИИ ОД ЦРВЕНАТА ПЛАНЕТА: Кина објави нови снимки од роверот „ZURONG“

Sci-fi

НОВИ ФОТОГРАФИИ ОД ЦРВЕНАТА ПЛАНЕТА: Кина објави нови снимки од роверот „ZURONG“

Оваа година добивме неверојатни фотографии и видеа од површината на Марс, повеќе од било кога.

Па така, ново видео од Црвената планета ни доаѓа од Вселенската агенција на Кина, која објави видео како нивниот ровер се движи по површината на Марс.

Инаку, роботот истражува регион познат како Utopia Planitia.

Во продолжение погледнете го видеото:

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Sci-fi

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.