Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СТАРТ-АП АКАДЕМИЈА: Од одлука до развој на старт-ап бизнис во Македонија

Наука

СТАРТ-АП АКАДЕМИЈА: Од одлука до развој на старт-ап бизнис во Македонија

Стартап академијата е иницијатива на организаторите на Стартап Викенд Скопје, која што ќе се одржува од 19-ти до 21-ви октомври, во соработка со „Њуменс бизнис акцелераторот“ и се организира со цел да ги подготви и насочи своите учесници за нивно успешно претставување на претстојниот Стартап Викенд Скопје.

На истата ќе имате можност да научите од локални и странски експерти, да го слушнете нивното искуство и да добиете совети за подобрување или реализација на вашата идеја.

Академијата вклучува три модули, кои што ќе им обезбедат на учесниците искуства од претприемачи и поддржувачи на заедницата, како и реални информации за тоа што значи да се донесе одлука за отпочнување и развој на Стартап бизнис во Македонија.

Картата за оваа академија изнесува 300 денари и со активно слушање на 90% од предавањата добивате бесплатно учество на Стартап Викенд Скопје.

Повеќе информации можете да најдете на следниот линк.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Наука

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.