fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Твитовите наскоро до 10.000 карактери

Интернет

Твитовите наскоро до 10.000 карактери

Откако во 2006 година Твитер почна со работа, социјалната мрежа го ограничуваше внесот на карактери на максимални 140, но тоа наскоро би можело да се промени на 10.000 карактери, според најавите на директорот и коосновач на компанијата Џек Дорси.

Дорси на својот Твитер налог прикачи снимка на која порача дека компанијата ќе продолжи да го прави твитер побрз со начинот на комуникација, но нема да „се срами“ таа комуникација да ја зајакне со нови можности.

Тој тоа го стори само неколку часа откако сајтот за нови технологии „Re/Code“ објави дека Твитер ќе го зголеми ограничувањето на карактерите од 140 на 10.000.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.