Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

15.000 луѓе ќе го рушат рекордот на „Охрид колинг” оваа сабота

МК Сцена

15.000 луѓе ќе го рушат рекордот на „Охрид колинг” оваа сабота

Овогодинешното издание на ОHRID CALLING е досега најуспешно фестивалско издание на сите времиња во Mакедонија!

На првиот ден на навистина грандиозното шоу на DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE присуствуваа повеќе од 10.000 посетители, а според досегашната продажба на резервации и слично, очекуваме во сабота, на завршниот настап на фестивалот на кралот на електронската музика ARMIN VAN BUUREN да присуствуваат повеќе од 15.000 посетители, што е цифра која досега сме ја имале единствено на Lenny Kravitz и на David Guetta.

Ве молиме да ги набавите вашите влезници навреме и навреме да се најдете на стадионот „Билјанини извори“, сите заедно да присувтуваме на уште еден навистина голем, визуелен и музички светски спектакл!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.