fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел повеќе не сака да настапува на турнеи

Сцена

Адел повеќе не сака да настапува на турнеи

Британската пејачка Адел за време на концерт на Нов Зеланд им порача на своите фанови дека не знае дали во иднина повторно ќе оди на турнеи.

Адел на концертот во Окланд рече дека „турнеите не се нешто во што таа е добра“ и додаде дека не знае дали во иднина ќе ги организира, објави новозеландскиот весник „Хералд“.

Концертот во Окланд е последен пред концертот на стадионот „Вембли’ во Лондон, со кој ова лето ја завршува големата турнеја.

Познатата пејачка на концертот настаои по дожд, со целосно мокар фустан врз кој облече најлонски мантил.

– А јас потрошив два часа непотребно средувајќи ја косата и шминката, се пошегува наврнатата Адел.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.