fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бендот Ју Ту најави нов музички албум и големи планови за 2017 година

Маркетинг

Сцена

Бендот Ју Ту најави нов музички албум и големи планови за 2017 година

Бендот Ју Ту преку видео порака на Фејсбук ги откри големите планови за 2017 година.

– Среќни празници на сите. Следната година ќе биде голема за групата U2, вети Боно, додека Еџ зад него ја свири „Little Drummer Boy“.

– Пристигнува албумот „Songs of Experience“, а во чест на 30-годишнината од албумот „The Joshua Tree“ не чекаат и некои многу, многу специјални настапи, најави Боно.

Албумот „Songs of Experience“ е продолжение на албумот „Song of Innocence“, кој е објавен во 2014 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.