fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Билетите за Златна Бубамара продадени за 90 минути

МК Сцена

Билетите за Златна Бубамара продадени за 90 минути

Билетите за најголемиот музички и културен настан Златна Бубамара на Популарноста, вчера беа распродадени за само 90 минути.

Поради големиот интерес за билети и повеќе од 14000 побарувања во минута преку он-лајн сервисот, билетите беа продадени во рекордно време.

Организаторот ќе се обиде во текот на наредната недела да обезбеди уште една помала количина на билети за сите љубители на вистинските вредности и добрата забава.

Во изминатите 2 месеца се подготвува манифестацијата на која ќе учествуваат нашите најголеми уметници.

Слоганот за ова 22 издание е: Од нас добивте 22 години, па кој ви има дадено повеќе?!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.