fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со настапот на Тери Еванс и Џо Коломбо започна „Блуз енд соул фестивал“

ФОТО: Драган Тануровски

МК Сцена

Со настапот на Тери Еванс и Џо Коломбо започна „Блуз енд соул фестивал“

Вчеравечер во Сити хол во Скопје со настапот на Тери Еванс и Џо Коломбо започна „Блуз енд соул фестивал“.

Тери Еванс е дел од онаа легендарна генерација на блуз и соул пејачи што ја предводеа Сам Мур, Попс Степлс, Мајти Сем МекКлеин и други.

tanurovski-0664 tanurovski-0630 tanurovski-0681 tanurovski-0439 tanurovski-0438
<
>

Неговиот музички пат започнува на изворот на блузот во Виксбург, Мисисипи од каде ја започна својата брилијантна кариера низ која соработуваше со најголемите имиња на светската музичка сцена.

Во Лос Анџелес беше еден од најбараните сешн вокалисти, добитник на златна плоча за учество на албумот на Џон Фогерти „Ај Оф Д Зомби“. Како долгогодишен вокалист на бендот на Рај Кудер, Еванс се појавува на неговите албуми како главен вокал.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.