fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дејвид Боуви подготвил неколку албуми што посмртно ќе бидат објавени

Сцена

Дејвид Боуви подготвил неколку албуми што посмртно ќе бидат објавени

Има се поголем број информации дека Дејвид Боуи подготвил неколку албуми, што би биле објавени по неговата смрт. Така „Њусвик“ јави дека прв од трите албуми ќе биде објавен следната година, а другите во годините што следат и тоа не по редот по кој настанале.

Неименуван соработник на Боуви за „Њусвик“ изјави дека Боуви бил личност која точно сакала да знае кога нешто од неговатата работа ќе биде објавено, па така ќе биде и сега. Инаку, по смртта на Боуви продажбата на неговите албуми се зголеми дури за 5.000 отсто.

Дури девет негови албуми се на британската топ листа, меѓу нив и последниот „Blackstar“, што беше објавен на 8 јануари, на самиот роденден и само два дена пред неговата смрт.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.