fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Eagles of Death Metal“ со акција за помош на семејствата на жртвите од Париз

Сцена

„Eagles of Death Metal“ со акција за помош на семејствата на жртвите од Париз

Бендот „Eagles of Death Metal“, на чиј концерт во Париз се изврши терористички напад, ги повикаа колегите да ја обработат нивната песна „I Love You All The Time“ и со тоа да има помогнат на семејствата на жртвите од нападот. 

Членовите на бендот, чиј концерт во Париз на 13 ноември беше цел на терористички напад, го дадоа За „Vice“ првото интервју по нападот и зборуваа за се што преживеале таа кобна ноќ.

Џош Хом во рамки на интервјуто ги повика сите музичари од светот да ја обработат нивната песна „I Love You All The Time“, за да соберат помош за семејствата на жртвите на настраданите во Париз.

– Ако сте кантри пејач, или тежок металец, не е важно. Обработете ја песната и ние ќе се откажеме од заработката од авторските права и продажбата на песната за семејствата на жртвите, рече Хом, додавајќи дека ја имаат поддршката од својата издавачка куќа.

Осумдесет и девет лица беа убиени во салата Батаклан, додека во цел Париз за време на нападот на 13 ноември на различни локации се убиени вкупно 130 лица, а повредени 350.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.