fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: One Republic пристигнаа во Скопје!

МК Сцена

ФОТО: One Republic пристигнаа во Скопје!

Моментално најпознатиот светски бенд, One Republic, денеска пристигна во Скопје, каде вечерва во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе го одржат концертот во рамки на нивната „Native“ турнеја.

Како што информираат од Авалон продукција, бендот е веќе во салата каде ја има својата генерална проба.

За потсетување, концертот започнува вечер во 20 часот, а како предгрупа ќе настапат The Makemakes.

Влезниците за категориите фан-пит и партер се веќе распродадени, а според информациите денеска се зголемила продажбата и на последните влезници од категориите ВИП и трибина.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.