Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Ова се судиите во новата сезона на регионалниот Х-Фактор

Настани

ФОТО: Ова се судиите во новата сезона на регионалниот Х-Фактор

На крајот на март започнува втората сезона на најпопуларното регионално музичко шоу X Фактор, а сега конечно се откриени имињата на членовите на жирито.

Иако долго време се шпекулираше за судиската четворка продукцијата се огласи со официјалните судии кои и оваа сезона ќе имаат навистина тешка задача.

Конечниот состав на жирито е: Масимо Савиќ, Александра Ковач, Тончи Хуљиќ и Жељко Јоксимовиќ.

fak.jpg500[1]

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.