fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Џон Леџенд ги расплака и мажите на доделувањето на оскарите

Маркетинг

Музика

ВИДЕО: Џон Леџенд ги расплака и мажите на доделувањето на оскарите

Џон Леџенд и „Комон“ на овогодишната менифестација на доделувањето на наградите на Американската филмска академија го освоија Оскарот за најдобра песна за композицијата „Glory“ од филмот за човековите права „Селма“, што предизвика бурни овации од страна на присутините, но и многу емоции и солзи.  

По изведбата на оваа песна на синоќешната манифестација во Лос Анџелес сите станаа на нозе, а некои присутни во салата, меѓу кои и мажи, дури и заплакаа.

Меѓу „плачковците“, кои ги „уловија“ камерите, беа Дејвид Ојелово, кој во филмот „Селма“ го толкуваше ликот на Мартин Лутер Конг, како и Крис Пајн, кого очигледно многу го погоди расната тематика.

Многумина овие солзи им ја припишуваат на „американската патетичност“, но и на предоскаровските критики затоа што сите номинирани актери за оскарите беа белци.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.