Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Спектакуларен финиш на 13-тиот фестивал на пиво и скара во Прилеп

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Спектакуларен финиш на 13-тиот фестивал на пиво и скара во Прилеп

Со големи овации, со скандирања, пеење на неговите хитови и со спектакуларниот настап на ѕвездата на вечерта Дино Мерлин, заврши овогодинешниот фестивал на пиво и скара.

Неколкупати беше враќан на бис, со што покажа дека навистина е миленик на публиката, не само на повозрасната туку и на помладата.

Публиката уживаше и во настапите на Гоца Тржан и Ален Хасановиќ кои во еден здив ги пееја заедно со нив многубројните хитови.

Поминаа одлични четири дена во кои беа срушени сите рекорди на испиено пиво и изедена скара.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата:

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.