fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ГО РАЗНЕЖНИ ИНТЕРНЕТОТ: Ова бебе е неверојатно слично со пејачот Ед Шеран! (ФОТО)

Музика

ГО РАЗНЕЖНИ ИНТЕРНЕТОТ: Ова бебе е неверојатно слично со пејачот Ед Шеран! (ФОТО)

Интернетот буквално „полуде“ по новата атракција – фотографија на мало бебе кое е неверојатно слично со светски познатиот пејач и носител на најголемиот хит во моментот, Ед Шеран.

Иако Ед веќе е научен да биде споредуван со многу други познати ѕвезди, како во случајот актерот Руперт Грин, од филмскиот серијал Хари Потер, сепак овој двојник е далеку поневеројатен од волшебникот Рон Визли.

Ако сличноста на ова бебе досега не ве воодушеви, почекајте да го слушнете ова, двојникот на Ед Шеран кој го полуде светот, сепак не е „двојник“, туку „двојничка“, односно се работи за женско бебе – двегодишната Исла Валтон.

https://twitter.com/chanelpuke/status/843191783546937344?ref_src=twsrc%5Etfw

За приказната да биде уште „послатка“, малата Исла е голем обожавател на музиката на Шеран!

Нејзината тетка Стејси за магазинот „Д Сан“ изјавила дека иако светот ја нарекува мини Ед Шеран, таа често знае да ја нарече бебе Шеран, поради тоа што ја сака неговата музика, пробува да збори и да игра како Ед, па дури и да пее како него.

Интернетот полуде по оваа фотографија, а замислете што би се случило доколку заедно се фотографираат, или уште подобро, направат заеднички дует. :)

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.