Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

МК Сцена

Христина Јанеска се врати со титула од Изборот на мис на светот во Кина (ФОТО)

Христина Јанеска од Скопје е овогодинешниот македонски претставник на Изборот за мис на светот во Кина каде ја зема наградата „Мис модел за најдобар вечерен фустан“.

Талентираната и убава 22-годишна скопјанка, која е дел од агенцијата Подиум, вели дека е премногу горда што ја донела титулата од овој престижен натпревар во Македонија.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од изборот во Кина:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.