fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хурем Султан во мај се сели во Македонија

Маркетинг

Сцена

Хурем Султан во мај се сели во Македонија

Турската актерка, која моментално живее во Берлин, ќе снима во Македонија. На сетот во Македонија, најверојано, ќе ја поведе и едногодишната ќеркичка Лара, но не знае дали со неа ќе дојде и нејзиното ново момче Озан Ѓувен.

На ѕвездата на турската серија „Сулејман Величествениот“ партнер во новиот проект ќе ѝ биде актерот Мурат Јилдирим (36), Демир од познатата серија „Аси“. Филмот ќе почне да се снима кон почетокот на мај во Македонија, а продуцентите сѐ уште не ги откриваат локациите на снимањето.

Мерјем Узерли (31) се радува што се враќа на работа, а наместо серија избрала филм поради помалку напорното темпо на работа.

Таа од неодамна е во врска со Озна Ѓувен (39), кој во „Величествениот“ го глумеше Рустем-паша.

Тие со години се познаваат зошто и двајцата растеле во Германија, но се вљубиле од неодамна. За врската молчат, но пријателите велат дека е сериозна.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.