fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И вечерва богата програма на фестивалот на пивото во Прилеп

МК Сцена

И вечерва богата програма на фестивалот на пивото во Прилеп

Прилеп најавува уште една богата фестивалска вечер на Пивофест 2016.

Прв ќе настапи нашиот Миле Кузмановски, кој градоначалникот го најави како омилен, по него ќе настапи згодната Рада Манојловиќ, а за најлудиот дел од ноќта публиката ќе ја забавува Аца Лукас.

На денешната прес конференција Хари Мата Хари истакна дека во својата кариера ретко доживува спектакли, но дека тоа што вчера се случи во Прилеп е еден од најголемите спектакли на кои пеел.

Временските услови не ги спречија љубителите на одлична забава да дојдат во Прилеп и да уживаат во ладно пиво и прекрасна скара.

Прилеп ве очекува на третата фестивалска вечер за уште едно лудо дружење.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.