Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џејла Рамовиќ: „Досадна сум за медиумите, а не престануваат да ме спојуваат со Марија Шерифовиќ“

Интервју

Џејла Рамовиќ: „Досадна сум за медиумите, а не престануваат да ме спојуваат со Марија Шерифовиќ“

Една од најпопуларните млади балкански музички ѕвезди Џејла Рамовиќ во интервју за единствениот естраден магазин кај нас „Бекстејџ“, откри како се справува со популарноста, медиумите, какви впечатоци добила од учеството во едно регионално музичко натпреварување, а разговараше и за многу други теми.

За Џејла велат дека таа е целосен пакет, со харизмата со која ја освојува публиката и неверојатните вокални способности, самоуверено се проби до финалето во најгледаното музичко натпреварување.

Џејла Рамовиќ и Марија Шерифовиќ некогаш биле многу блиски, до тој степен што години наназад се зборувало и пишувало дека меѓу нив има нешто повеќе од само пријателство. Сепак, во последната година овие две пејачки не можат да се забележат во исто друштво, па не е чудно што многумина помислија дека врската се „занишала“.

Џејла Рамовиќ конечно реши да проговори за врската со Марија Шерифовиќ, која веќе некое време е топ тема во медиумите во соседна Србија, токму во единствениот естраден магазин „Бекстејџ“.

Повеќе од Интервју

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.