Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тамара подготвува нов хит на српски јазик (ВИДЕО)

Интервју

Тамара подготвува нов хит на српски јазик (ВИДЕО)

Македонската пејачка Тамара Тодевска, која важи за еден од најдобрите вокали на музичката сцена, по подолг период имаше настап пред скопската публика.

Тамара изведе голем дел од својот добро познат музички репертоар и нешто што секогаш е ново изненадување за публиката.

Во ексклузивно интервју за естрадниот магазин зад сцената, откри детали за нивата песна „Замижи“, но откри дека работи и на песна на српски јазик и тоа со Цоби, момчето кое е автор на песната „Мушкарчина“ во изведба на Сара Јо.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интервју

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.