fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ФАНОВИТЕ: Серијата „Пријатели“ се враќа на ТВ екраните

Промо

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ФАНОВИТЕ: Серијата „Пријатели“ се враќа на ТВ екраните

По последните епизоди на култната серија „Пријатели“ во 2004 година, фановите ширум целиот свет се надеваат дека славната шесторка повторно ќе се спои и ќе сними нови продолженија.

По цела деценија изгледа дека нивната желба ќе се исполни, барем делумно. Имено, како што објави „Ентертејмент Викли“, целата екипа од славната серија повторно ќе се собере кон крајот на јануари на посебно снимање за Ен-Би-Си.

– Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Kудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер ќе се соберат поради ново снимање во чест на режисерот Џејмс Бароус, кое ќе се емитува на 21 февруари, потврди вчера шефот на Ен-Би-Си, Боб Гренблант.

Во специјалната емисија посвете на Бароус, кој режираше сетови цели 40 години и е заслужен за режијата на 15 епизоди од „Пријатели“, ќе се појават и глумците од други славни серии, како „Кафулето Наздравје“, „Фрејзер“ и „Мајк и Моли“.

Иако дел од екипата на „Пријатели“ се сретнаа во неколку наврати во минатото, на исто снимање никогаш не се најдоа сите шестмина глумци кои го толкуваа славното друштво од Њујорк.

Популарноста на серија повторно почна за расте, откако минатата година се најде на понуда во „Нетфликс“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.